Przejdz do tresci

Informacje ogólne

MEFA - Polska Sp. z o.o. jest jedną z filii niemieckiego przedsiębiorstwa MEFA Befestigungs-u.Montagesysteme GmbH. Na rynku polskim funkcjonuje od września 1999 roku.
Celem działania spółki jest dystrybucja na rynku polskim nowoczesnych, wysokiej jakości elementów systemu zamocowań rurociągów i przewodów wentylacyjnych stosowanych w budownictwie ogólnym i przemysłowym.
Oferowane rozwiązania mają zastosowanie we wszystkich przypadkach spotykanych w instalacjach technicznego wyposażenia budynków i większości instalacji przemysłowych. Taki właśnie system oferuje MEFA.
Powstał on i jest stale udoskonalany i rozszerzany na bazie ponad 50-letnich doświadczeń firmy MEFA Befestigungs-u. Montagesysteme GmbH, o której obszerne informacje o znajdziecie Państwo tu:
MEFA w Niemczech

W 2005 roku MEFA Polska otrzymała Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej – ITB na elementy do podwieszania elementów instalacyjnych - zobacz aprobatę. 

Prezentujemy jakość i kompleksową obsługę oferując:

•Systemy montażowe dla rurociągów sanitarnych, ogrzewania i klimatyzacji.
•Systemy montażowe dla instalacji przemysłowych.
•Rozwiązania specjalne według wskazań.
•Profesjonalne wsparcie inżynierskie w fazie projektowania przy zastosowaniu programu
MEFA Statik.
(opracowania projektów, rysunki Auto-CAD, obliczenia statyczne, specyfikacje materiałowe, kalkulacje kosztów)
•Szkolenia i prezentacje techniczne u Państwa w firmie.
•Terminowe dostawy, również na plac budowy.

Nasze produkty posiadają certyfikaty i aprobaty techniczne:
Aprobata Techniczna ITB: AT-15-6845/2005 -
zobacz
Aprobata Techniczna IBDiM AT/2006-03-2087 -
zobacz
Certyfikaty Zgodności CNBOP
Certyfikaty VdS, Aprobaty FM
Aprobata LR Lloyds
Znak jakości RAL dla produktów MEFA


Wykorzystując bardzo dobre kontakty z dostawcami z zachodniej Europy spółka MEFA-Polska prowadzi również sprzedaż:

• elementów wyposażenia technologicznego przeciwpożarowych sieci tryskaczowych takich producentów jak TYCO, Viking czy Victaulic (armatura, tryskacze, złącza zaciskowe). Komponentem produkcji MEFY w tych sieciach jest certyfikowany przez C.N.B.O.P. system zamocowań rurociągów instalacji tryskaczowej.
• rur i kształtek kanalizacyjnych z żeliwa bezkielichowego. W tej nowoczesnej technologii oryginalnym komponentem produkcji MEFY są łączniki zaciskowe SIMA, obejmy pazurowe SIMA-Cramp, połączenia SIMA-CON oraz kompletne podpory pionów. I naturalnie cały niezbędny system zawieszeń i podparć.